Полная версия сайта Житомир Новости
 Власть
 / 

Житомирські пенсіонери вже почали отримувати підвищені пенсії через банк та пошту

Житомирські пенсіонери вже почали отримувати підвищені пенсії через банк та пошту

11 жовтня набув чинності Закон України щодо підвищення пенсій. Цей документ вводить вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і передбачає підвищення пенсій  9 млн пенсіонерам.  Тільки за сьогодні на доплату підвищених пенсій спрямували 40 мільйонів гривень.

Про це під час прес-конференції заявив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський.

«Ми сьогодні вже спрямували перші 40 мільйонів на доплату. По банках вони вже зараховані на особові рахунки пенсіонерів. Що стосується пошти – листоноші вже розносять ці додаткові суми пенсіонерам згідно з нашим графіком. Три складові, які враховуються при призначенні осучасненої пенсії: середня заробітна плата в галузі економіки (3764,40 грн),коефіцієнт заробітної плати (береться середня зарплатня за всі роки працівника) і коефіцієнт стажу. Чим вищі коефіцієнти – тим вища пенсія. Але у кожного пенсіонера це індивідуально», – повідомив посадовець.

Середній розмір підвищення пенсій становить 409,69 грн (по цивільних пенсіонерах – 419,30 грн, по військових – 195,38 грн). Підвищення до 200 грн отримають 188,5  тис пенсіонерів, від 200 грн до 500 грн – 66,7 тис, від 500 грн до 1000 грн – 36,2 тис,  від  1000 грн до 2000 грн – 33 тис, понад 2000 грн отримають  9,7 тис пенсіонерів в області.

Відповідно до Закону, положення щодо підвищення пенсій для українців почали діяти з 1 жовтня. Тож, до 25 жовтня пенсіонери отримають не лише стару пенсію, але й доплату за окремою відомістю.

«Виплату пенсій в жовтні буде здійснено за двома відомостями: за основною відомістю пенсіонери отримають пенсію в старому розмірі, за додатковою відомістю – доплату до нового розміру, якщо вона більша 140 грн. Виплату буде завершено до 25 жовтня. Якщо сума доплати менша ніж 140 грн, то пенсіонери отримають її у листопаді разом з поточною пенсією», – повідомив Іван Заінчковський.

За словами начальника головного управління Пенсійного фонду, цей закон дав можливість відновити справедливість: хто працював більше – отримує більше.

«До 1 жовтня 85% пенсіонерів одержували пенсії до 2000 грн. Цей закон дав можливість зняти ось цю диспропорцію. От до нас приходили пенсіонери і ставили запитання: чому мій сусід отримує 1200 грн пенсії, жодного дня не працюючи, а я працював, 45 років стажу, і маю 1500 гривень, а сусід сміється, мовляв, ти працював і маєш таку ж пенсію. Тепер в кого більший стаж, в того більша пенсія: якщо маєш 15 років стажу, то отримуєш  міні малку, а той, в кого повний стаж – 4000 грн»,  – зазначив посадовець.

На виплату підвищених пенсій до кінця року необхідно більше 400 мільйонів гривень. Іван Заінчковський переконує – ці гроші у пенсійному фонді є.

Як пояснити пенсійну реформу своїй бабусі читайте тут.

Нагадаємо, у Житомирській області 314 осіб отримують більше 10 тисяч гривень пенсії, в тому числі 46 – військові пенсіонери.

Як повідомляв Житомир.info, до кінця жовтня 87% пенсіонерів Житомирської області отримають доплату.

Житомир.info

 

  Материалы по теме
   Новости в удобном виде